09.21.2023

Erdoğan dar gelirlilere seslendi: Eski dönemlere göre çok iyi durumdasınız

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan kabinenin toplantısı 3,5 saat sürdü. Toplantı sonrası açıklama yapan Erdoğan ‘Sabit ve dar gelirli herkese sesleniyorum. Öğrencisinden ev hanıma sesleniyorum. Türkiye geçmişteki dönemlere göre çok iyi durumdadır.’ dedi.

Kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Türkiye’nin son 20 yıldır enflasyon ortalama yüzde 15’tir. Bizden önce daha yüksekti. Yükselen enflasyonu Allah’ın emri ile yine biz indireceğiz. Enflasyonu daha önce yüzde 6’lara düşürdük, yine biz indireceğiz. İstihdam ve üretim sayesinde bunu gerçekleştireceğiz.” dedi.

Türkiye’nin geçmişteki dönemlere göre çok iyi durumda olduğunu savunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sabit ve dar gelirlilere seslendi: “Sabit ve dar gelirli herkese sesleniyorum. Öğrencisinden ev hanıma sesleniyorum. İnsanlar gibi devletlerin hayatlarında da inişler çıkışlar olabilir. Hem küresel olayların hem Türkiye’nin içindeki sorunlar gelip geçicidir. Türkiye geçmişteki dönemlere göre çok iyi durumdadır. Bu kritik dönemde yapmamız gereken şey evlatlarımızın geleceğini küçük endişelerin önüne koymaktadır.”

AKBELEN MESAJI: ÇEVRECİ GÖRÜNÜMLÜ MARJİNALLER
Konuşmasında Akbelen’deki protestolara da değinen Erdoğan, “Kampanyaları ağaç sevgisi ile izah edemeyeceğimiz açıktır. Çevreci görünümlü marjinallere aldırmıyoruz” diyerek eleştirdi.

Akbelen Termik Santrali’nin milli bir değer olduğunun altını çizen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Güney Ege’de kullanılan elektriğin neredeyse 3’te 2’sini üreten Akbelen Termik Santrali ülkemiz için milli bir değer konumundadır. Santralimizin kaynağını azalttığı için kömürle faaliyetine devam etmesi gerekiyor. Avrupa’nın hiçbir yerinde kömürle üretimin arttırılmasına karşı çıkılmazken, Türkiye’de ağaç sevgisi adında provokatif eylemler yapılmaktadır. Ülkemizin ormanlarının arttığı ilgili kurumlar tarafından sürekli olarak açıklanmıştır. Kampanyaları ağaç sevgisiyle izah edemeyeceğimiz açıktır. Çevreci görünümlü marjinallere aldırmıyor, sadece işimize bakıyoruz.”

İlgili Haberler

En Çok Okunan