11.29.2023

İsrail’den ilk defa bir bakan, Suudi Arabistan’a gitti

İsrail Turizm Bakanı Haim Katz, Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü (BMDTÖ) konferansı nedeniyle Suudi Arabistan’a gitti. İsrail Turizm Bakanı’nın ziyareti, bu ülkeden Suudi Arabistan’a bakan düzeyindeki ilk ziyaret olarak kayıtlara geçti.

İsrail Turizm Bakanı Haim Katz, Suudi Arabistan’da düzenlenecek Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü (BMDTÖ) konferansı nedeniyle Suudi Arabistan’a gitti. İsrailli Bakan’ın Suudi Arabistan’a ziyareti, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ve İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun iki ülke arasında normalleşme anlaşması için yapılan görüşmelere ilişkin verdikleri “olumlu mesajların” ardından gerçekleşti.

İsrail Turizm Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre Katz, 27-28 Eylül’de gerçekleşecek Dünya Turizm Örgütü konferansı için Suudi Arabistan’ın Riyad kentine gitti. Katz’ın iki gün sürecek ziyaretinde özellikle Orta Doğu’dan mevkidaşlarıyla görüşmeler yapacağı belirtildi. İsrail Turizm Bakanı’nın ziyareti, bu ülkeden Suudi Arabistan’a bakan düzeyindeki ilk ziyaret olarak kayıtlara geçti.