07.13.2024

Adalet Nöbeti: Sesimizi duyun

Hasta ve infazı yakılan tutuklu yakınları, Adalet Bakanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenerek, “Sesimizi duyun artık” dedi.

Hasta ve infazı yakılan tutuklu yakınlarının sürdürdüğü Adalet Nöbeti, 80’inci gününde Buca Kırıklar F Tipi Cezaevi önünde devam etti. “Ji girtiyên nexweş re azadî (Hasta tutuklulara özgürlük)” ve “Zindanlara ses ver” yazılı önlükler giydi.

Cezaevi önünde konuşan tutuklu yakını Sultan Yağmekan, çocuklarının cezaevinde olmasına rağmen işkenceye maruz kaldıklarını söyledi. Tutukluların tüm haklarının ellerinden alındığını belirten Yağmekan, “Bulundukları odaları, dolaplarını karıştırmışlar. Koğuşların arasına adli tutukluları yerleştiriyorlar. Oğlum Fırat’ın ameliyat olması gerekiyor. Ama ameliyatı yapılmıyor. Bütün tutuklular aynı durumda. Buradan Adalet Bakanı’na, Cumhurbaşkanı’na sesleniyorum; ellerini vicdanlarına koysunlar. Sesimizi duysunlar” dedi.

“DÜNYA SESİMİZİ DUYACAK”

83 yaşındaki hasta tutuklu Mehmet Emin Özkan’ın durumuna da değinen Yağmekan, “Geçen gün yine hastaneye götürüp ‘cezaevinde kalabilir’ dediler. 83 yaşındaki insandan ne istiyorsunuz? Hasta tutuklular tedavi edilene kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Bütün dünyaya bu sesi duyuracağız. Tek bir anne kalsak bile mücadelemiz sürecek” diye konuştu.