05.27.2024

Şenyaşar ailesi: Bu anneyi neden görmüyorlar?

Adalet nöbetini sürdüren Şenyaşar ailesi, Adalet ve Sağlık Bakanlığına seslenerek, “Neden Urfa Adliye kapısında 479 gündür nöbet tutan bu anneyi görmüyorlar” diye sordu.

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile katliamdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021 tarihinde başlattığı Adalet Nöbeti 479’uncu gününde sürüyor. Sabah saatlerinde Suruç’ta bulunan evlerinden Urfa Adliyesi önüne gelen aile, nöbeti başlattı.

Aile, “Adalet nöbetimiz 479’uncu gününde devam ediyor. Ya adalet ya da ölüm beni buradan kaldıracaktır” dövizleri açarak, adliyeye girenlere dava hakkında bilgi veriyor.

AİLE MESAJI PAYLAŞTI

Aile sosyal medya hesabında Adalet Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’nın Urfa’da bir sağlık emekçisinin saldırıya maruz kalmasına dair yaptıkları açıklamaları paylaşarak, “Urfa’da yaşanan usulsüzlükler ve hukuksuzluklarla ilgili açıklama yapıyorlar. Neden Urfa Adliye kapısında 479 gündür nöbet tutan bu anneyi görmüyorlar. Anne bu ülkenin vatandaşı değil mi” diye sordu.