07.13.2024

Ankara’da şeriat çağrısı yapan bildiri hakkında Furkan Vakfı’ndan açıklama!

Ankara’da bazı binaların girişlerine bırakılan bildirilerin Furkan Vakfı’na ait olduğunu öne sürerek paylaşım yapan haber sitelerinin ardından, vakfın resmi hesabından iddiayı yalanlayan kamuoyu bildirisi yayınlandı.

Ankara’da şeriat çağrısı Furkan Vakfı tarafından mı yapıldı? Furkan Gönüllülerinin dağıttığı iddia edilen Ankara’daki şeriat bildirileri kimler tarafından hazırlandı? Vakfa ve gönüllülere yeni bir kumpas mı planlanıyor? Ankara’da şeriat bildirisi yayımı hakkında Furkan Vakfından açıklama!

Furkan Vakfı’na ve Furkan Gönüllülerine yeni bir kumpas mı kuruluyor?

Başkent Ankara’da bazı binaların kapılarına bırakıldığı öne sürülen “Şeriat Çağrısı” içerikli bildirilerin Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı gönüllüleri tarafından dağıtıldığı iddia edildi.

Birçok haber sitesinin yaptığı paylaşımda, dağıtılan bildirilerde ismi geçen F.S. isimli şahsın Furkan Vakfı ile bağlantısı olduğu söylenirken vakfın resmi hesabından olaya dair kamuoyu açıklaması yayınlandı. Yapılan açıklamada tüm iddialar yalanlandı. Resmi hesaptan yapılan açıklama metni;

Bu gece 00.30 sularında “içeriğinde şeriat istemi bulunan bir bildirinin Ankara’da bazı evlerin kapılarına bırakıldığı, şeriat çağrısı yapan bildiri olarak medyaya yansıyan bu bildirinin Furkan Vakfı ve Alparslan Kuytul Hocaefendi ile ilişkilendirildiği” iddiasını içeren haberlerin yayıldığını öğrenmiş bulunuyoruz.

Karanlık birtakım ellerin yine kirli emeller peşinde olduğu ve bizi zan altında bırakmaya veya yeni bir operasyon daha yaptırmaya çalıştıkları ortadadır. Bazı haber sitelerinin de konuyu araştırmadan mal bulmuş mağribi gibi bu asılsız haberin üzerine atladıkları görülmektedir. Bu da karanlık bir yerden düğmeye basıldığının açık göstergesidir. 

Kapılara bırakılan söz konusu bildiride Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin konuşmalarından kesitler olduğunu öğrendik. Sözü geçen konuşma ile bildirinin konusunun hiçbir alakası yoktur. Sadece bizimle bağlantı kurulmasını sağlamak için oradan alıntılama yapıldığı açıktır. Gerek bildirinin altında adı geçen F. S (Fatih Sadri) nin ve gerekse BU TUZAK BİLDİRİNİN ALPARSLAN KUYTUL HOCAEFENDİ, FURKAN VAKFI, TV FURKAN VE FURKAN GÖNÜLLÜLERİ İLE UZAKTAN YAKINDAN ALAKASI YOKTUR. 

Medyanın, Furkan Vakfı ve Alparslan Kuytul Hocaefendiyle alakası olmayan bir bildiriyle alaka kurmaya çalıştığı, Hocaefend’inin o konuşmasını buradan dinleyebilirsiniz;