04.22.2024

Bülent Arınç: ‘Kral çıplak’ demenin vaktidir

“Türk Demokrasi Vakfı; Yeniden” toplantısına katılan eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, “Tatlı su balığı siyasetçileri var, suya sabuna dokunmadan. Majestelerinin gazetecileri var. Havanın suyun berraklığından bahsederler. Öksürmenin, bağırmanın zamanıdır. ‘Kral çıplak’ demenin vaktidir. Allah cesur olana izzet verir. ” diyerek toplantıda AKP’den yetkililerin olmamasını eleştirdi.

Arınç, AKP’li vekillerin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile aynı ortamda görülmekten korktuğunu iddia etti ve “Ben böyle bir fotoğrafı nasıl izah ederim diyorlar. Korkuyorlar. Fikirlerine güvenen insanlar hiçbir şeyden korkmaz.” dedi.

Altılı Masa ile ilgili, “Onlar gibi düşünmüyorum ama bu fikirlerimi ayrıca bir masada konuşma imkanımız olur” diyen Arınç şunları söyledi:

“Ben burada bulunmam Türk Demokrasi Vakfı’nın kuruluş yıl dönümü kutlamaya iştiraktır. Altılı masa ve onların temsil ettikleri ittifak her biri benim katımda saygındır. Düşüncelerine saygılıyım. Onlar gibi düşünmüyorum ama bu fikirlerimi ayrıca bir masada konuşma imkanımız olur. Burada onların hazır bulunması bir mazhariyettir. Hazır bulunmayanlar açısından da sadece üzülüyorum. Gittikleri yolun yol olmadığını söylüyorum.”