06.21.2024

Ceyhan Belediyesi’nden emeklilere 7 bin TL bayram ikramiyesi

Ceyhan Belediyesi, 2 bin 750 ihtiyaç sahibi emeklinin hesaplarına 7 bin TL Kurban Bayramı ikramiyesini yatırdı. Belediye Başkanı Kadir Aydar, 31 Mart seçimleri öncesinde verdiği sözü tutmanın gururunu yaşadıklarını belirterek, “5 bin TL olan bayram ikramiyemizi, Genel Başkanımız Özgür Özel’in talimatı üzerine 7 bin TL’ye çıkardık. En düşük emekli maaşı olarak 10 bin TL alan ve belirlenen kriterlere uyan tüm ihtiyaç sahibi emeklilerimizin kazancını asgari ücrete tamamlıyoruz.” dedi.

Yapılan son zamla en düşük 10 bin TL olan emekli aylığı ile yaşama tutunmaya çalışan emeklileri bir nebze rahatlatacak adım Ceyhan Belediyesi’nden geldi.

Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, Murat Göğebakan Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Emeklilikte Adalet” programında, ilçe genelinde toplam 2 bin 750 ihtiyaç sahibi emekli vatandaşın hesaplarına 7 bin TL Kurban Bayramı ikramiyesinin yatırıldığını açıkladı.

‘5 BİN TL BAYRAM İKRAMİYESİNİ 7 BİN TL’YE ÇIKARDIK’

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in talimatıyla 5 bin TL olan emekli ikramiyesini 7 bin TL’ye çıkardıklarını belirten Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, “31 Mart öncesinde Ceyhan’da emeklilerin yanındayız demiştik. 5 bin TL olan bayram ikramiyemizi genel başkanımızın talimatı üzerine 7 bin TL’ye çıkardık. Yani en düşük emekli maaşı olarak 10 bin TL alan tüm ihtiyaç sahibi emeklilerimizin kazancını bu ay asgari ücrete tamamlayarak yanında olduk. Tüm emeklilerimize huzurlu ve mutlu bayramlar diliyorum.” diye konuştu.

‘İKRAMİYE, PARTİ AYRIMI YAPMAKSIZIN TÜM EMEKLİLERE VERİLDİ’

Parti ayrımı yapmaksızın ilçedeki tüm ihtiyaç sahibi emeklilere bayram ikramiyesi verildiğini belirten Başkan Aydar, “Bugün burada vermiş olduğumuz sözü tutmanın gururunu yaşayarak ekibimiz ile sizlerin karşısında bulunuyoruz. 31 Mart’tan önce söylediğimiz gibi hanesinde başka geliri olmayan siyasi görüşü ne olursa olsun ister AK Partili, ister MHP’li ister DEM Partili, ister İYİ Partili ister, milli görüşçü kim olursa olsun tüm hemşehrilerimiz buradadır. Biz ayrım yapmaksızın herkesin yanındayız.”’ ifadelerini kullandı.

‘EMEKLİMİZİN 6 ÇEYREK ALTINI YOK OLDU’

2002’den bu yana emekli maaşındaki erimeye dikkat çeken CHP Adana İl Başkanı Anıl Tanburoğlu, “Bunca yıl memlekete emek vermiş, hizmet vermiş büyüklerimizin bir bayramda torununa harçlık veremeyecek, kurban kesemeyecek belki evine ekmek giremeyecek günleri yaşıyor maalesef. Bunda kimin suçu olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. İktidar 2002’de göreve geldiğinde 1 emekli maaşı ile 8 buçuk çeyrek altın alıyordu. Şimdi ise 2 buçuk tane çeyrek altın anca alabiliyor. Yani bizim emeklilerimizin 5 buçuk, 6 çeyrek altınımız yok oldu.” dedi.

‘ALDIĞIMIZ İKRAMİYE İLE TORUNLARIMIZI SEVİNDİRECEĞİZ’

İkramiye alan emekli vatandaşlardan Mustafa Dere, “Çok memnun olduk, çok sevindik. Aldığımız ikramiye ile torunlarımızı da sevindireceğiz.” dedi.

Diğer bir emekli Veli Çoban ise, “Kadir başkan bize bu ikramiyeyi verdi. Onun sayesinde kurban keseceğiz. Allah ondan razı olsun.” diye konuştu.