06.16.2024

Emniyet raporları ile Furkan Vakfının suç örgütü olmadığı bir kez daha ortaya çıktı

Furkan Vakfının suç örgütü olmadığına ve her daim milletin hayrı için faaliyetler yaptığına dair bir emniyet raporu daha ortaya çıktı.

Kuruluşundan bugüne kadar yüzlerce konferans gerçekleştiren Furkan Vakfının temizliği Emniyet tarafından hazırlanan raporlarla bir kez daha ortaya çıktı.
 

“Terör ve terör propagandası” iddiasıyla yaklaşık bir yıldır tutuklu yargılanan Alparslan Kuytul Hoca’nın ve kurucusu olduğu Furkan Vakfının dosyada yer alan raporlarla terör ile bağlantısı olmadığı ortaya çıkmıştı.

Furkan Vakfı eski başkanı Hasan Demir daha önce bugüne kadar gerçekleşen hiçbir faaliyetlerinde sorun çıkmadığını aksine Emniyet mensuplarının Furkan Vakfının faaliyeti olduğunda rahat hissettiklerini dile getirdiklerini ifade etmişti.

Furkan Vakfının suç örgütü olmadığına ve her daim milletin hayrı için faaliyetler yaptığına dair bir emniyet raporu daha ortaya çıktı.

Emniyetin Furkan Vakfının gerçekleştirdiği etkinlik ve konferanslarla ilgili sunduğu raporda düzenlenen konferansların KANUNA UYGUN OLARAK gerçekleştirildiği ve OLAYSIZ bittiği bildirildi.

Tertemiz ve Rabbani duruşuyla İslami çalışmalarına yirmi dört yıldır devam eden Furkan Vakfı bünyesinde, toplumun ıslahı için binlerce konferanslar düzenlenmiştir. Bu konferanslarda; bir sandalye kırılmadığı, kimsenin camına bir taş bile atılmadığı, üstelik kullanılan mekânların tertemiz bırakıldığı herkes tarafından bilinmektedir.