07.12.2024

Eski Mossad direktörü: “Kuzeyde ve güneyde savaş hedeflerine ulaşamıyoruz”

 İşgal rejiminin Dış İstihbarat Servisi Mossad’ın eski direktörü Danny Yatom, işgal rejiminin Hamas ile İslami Cihad hareketlerini askeri olarak mağlup edemeyeceğini itiraf etti.

 İşgal rejiminin Maarev gazetesinde “Acı gerçek: Hamas ile İslami Cihad askeri manevralarla yenilemez” başlığıyla kaleme aldığı köşe yazısında Yatom, “Kuzeyde (Lübnan) ve güneyde (Gazze) savaş hedeflerine ulaşamıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Hizbullah’ın kuzeyde işgal altındaki beldeleri yıktığını iddia eden Yatom, “İsrailli esirlerin çoğu hâlâ Gazze tünellerinde, yerinden edilmiş binlerce İsrailli evlerine dönmekten çok uzakta ve Hizbullah kuzeydeki beldelerimizi yok ediyor.” dedi.

Yatom, işgal rejiminin Gazze Şeridi’nin tüm bölgelerinde askeri olarak varlık gösterdiğine dikkati çekerek, “İsrail ordusunun Gazze Şeridi’nin tamamındaki askeri varlığına rağmen, Hamas ve İslami Cihad askeri hareketlerle yenilgiye uğratılamaz. Esirler, siyasi düzenlemeler olmadan askeri baskıyla geri dönemezler.” değerlendirmesinde bulundu.