09.27.2023

Furkan Hareketi Mensuplarının Hukuksuz Tutukluluğuna Yapılan İtiraz Reddedildi!

Konyalı Furkan Hareketi mensuplarının hukuksuz tutukluluğuna yapılan itiraz reddedildi!

Konya’da 12 Haziran günü anayasal haklarını kullanarak ‘Adalet ve Özgürlük’ eylemi gerçekleştiren 7 Furkan Hareketi mensubu, çıkarıldıkları mahkemece hukuksuzca tutuklanmıştı.

Konya Emniyet ekipleri tarafından aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu grup, ağır darba maruz kalmış, gözaltına alınan 4 kadına çıplak arama işkencesi yapılmıştı! Skandal olayla gündeme gelen emniyetin ardından bir hukuk garabeti de mahkemede yaşandı!

Emniyetin yaptığı kanunsuzluğu örtbas etmek istercesine karar veren yargı mercileri, 2’si kadın 7 Furkan Hareketi mensubunu tutuklamıştı. Yapılan hukuksuzluğa itiraz ettiklerini belirten hareket mensuplarının avukatı Bilal İpek, itirazın reddedildiğini sosyal medya hesabından duyurdu. “Yargı, suçluları korudu!” diyen İpek, şu ifadeleri kaydetti:

“Konya’da yalnızca Anayasal haklarını kullanan 7 Furkan Gönüllüsünün tutuklama kararına yapmış olduğumuz itiraz REDDEDİLDİ!

Adalet bir kez daha yerle yeksan oldu. #KonyaEmniyeti insanları darp etti. Kadınlara çıplak arama yaptı, hakaret etti. Yargı da suçluları korudu! Bunun peşini bırakmayacağımızı buradan ilan edelim! Bu haksız ve gayri insani tutuklamayı Anayasa Mahkemesi’ne taşıyacağız.”

İlgili Haberler

En Çok Okunan