06.13.2024

Furkan Vakfından İHA ve Yandaş Medya Kuruluşlarına Kınama!

Furkan Vakfı sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Furkan Gönüllüleri hakkında basına servis edilen asparagas haberler sebebiyle İHA ve yandaş medya kuruluşlarını kınadı.

Furkan Vakfı, resmi hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, Furkan Gönüllüleri hakkında basına servis edilen kurmaca haberler nedeniyle başta İhlas Haber Ajansı (İHA) olmak üzere ulusal medyayı şiddetle kınadı.

“Emniyette işkence ile suçu kabullendirme, talimatla tutuklama yetmezmiş gibi satılmış medya ne olduğu belli olmayan iki-üç görüntüyü birleştirerek hâkimin bile yapmadığını yaparak ‘Furkancılar insan kaçırdı’ başlığı ile medya üzerinden hüküm verdi.

Ancak tamamen kamuoyunu yanıltmaya dönük algı verme üzere montaj video ile kurulan büyük kumpas, iş adamının ortaya çıkması ve olayın Furkan Gönüllüleri ile alakalı olmadığını açıklaması üzerine çökmüş oldu!” diyen Gönüllüler, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

Başta İhlas Haber Ajansı olmak üzere Furkan Gönüllülerine Kumpas girişiminde bulunan tüm medya kuruluşlarını şiddetle kınıyoruz! 

14 gündür kayıp olan iş adamı Koray S. dün gece itibariyle evine döndü ve yaşadıklarını videolu bir açıklama ile anlattı. Kaçırılma olayının Furkan Gönüllüleri ile alakası olmadığını söyleyen Koray S. bugün sabah saatlerinde savcılıkta ifade verdi. 

Kaybolan iş adamı üzerinden Furkan Gönüllülerine büyük bir kumpas kurulmuştu. Günlerdir  kaybolan iş adamının olayı üzerinden kardeşlerimiz önce emniyette işkenceye maruz bırakılarak suçu kabule zorlandılar. Çıkarıldıkları mahkemede dosyanın boş olması sebebiyle önce serbest bırakıldılar. Ardından talimat üzere olduğu apaçık belli olan ayaküstü adliye koridorunda organize bir mahkemeyle apar topar tutuklandılar.  
Emniyette işkence ile suçu kabullendirme, talimatla tutuklama yetmezmiş gibi satılmış medya devreye girdi ve ne olduğu belli olmayan iki-üç görüntüyü birleştirerek hâkimin bile yapmadığını yaparak “Furkancılar insan kaçırdı” başlığı ile adeta hüküm verdi. Ancak tamamen kamuoyunu yanıltmaya dönük algı verme üzere montaj video ile kurulan büyük kumpas, iş adamının ortaya çıkması ve olayın Furkan Gönüllüleri ile alakalı olmadığını açıklaması üzerine çökmüş oldu! 

Bu kumpasa tetikçilik yapan başta İHA olmak üzere bu iftiraya ortak olan işbirlikçi yandaş medyayı şiddetle kınıyoruz!