02.22.2024

Hamas: İsrail, Gazze’de olası ateşkes maddelerini ısrarla reddediyor

Hamas Hareketi Siyasi Büro Üyesi Usame el-Hamdan, Gazze Şeridi’nde olası ateşkes ve esir takası anlaşması için sundukları maddelere İsrail’in ısrarla karşı çıktığını söyledi.

Hamdan, AA muhabirine Gazze Şeridi’nde muhtemel atdallas cowboys slippers mens barry sanders jersey penn state store custom sports jerseys rose toy adult custom youth nfl jersey florida state pro shops adidas yeezy boost 350 v2 dazzling blue aguilas cibaeñas jersey adidas yeezy sale bouncing putty egg pasante kondom adidas boost 43 motagua jersey custom nfl football jerseyseşkes anlaşması hakkında Hamas’ın Beyrut ofisinde açıklamada bulundu.

Hamdan, Hamas ile İsrail’in ateşkes taslağında yaşadığı anlaşmazlıklar hakkında şöyle konuştu:

“Her şeyden önce bizim için çok önemli bir mesele olan tam bir ateşkes üzerinde ısrar ediyoruz. Yani (İsrail askerlerinin) Gazze’den tamamen çekilmesi ve Gazze’deki ablukanın kaldırılması. İsrail ise bu maddelere ısrarla karşı çıkıyor.”

Gazze’de şehit sayısı artarak devam ediyor!

İsrail, Gazze’ye ablukayı kaldırmayı ve saldırıları sonlandırmayı reddediyor

İsrail’in üzerinde ısrar ettiği konulara değinen Hamdan, “İsrail, Gazze’ye yönelik saldırılarına devam etmek istiyor. Ateşkes istemedikleri gibi ablukayı kaldırmaya da yanaşmıyorlar. En büyük anlaşmazlık bu.” diye konuştu.

Arabulucuların anlaşma taslağı üzerinde yoğun bir şekilde çalıştıklarına işaret eden Hamdan, Hamas’ın tüm şartlarının yerine getirileceğinin garantisinin verilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Hamas, İsrail hapishanelerindeki tüm Filistinlilerin serbest bırakılmasını istiyor

Hamdan, esir takası için İsrail’e üst düzey bir isim iletip iletmedikleri hakkında, “İsrail hapishanelerindeki tüm Filistinli mahkumların serbest bırakılmasını talep ediyoruz. Bu da en sonunda gerçekleşecektir.” şeklinde konuştu.

Hamaslı yetkili, ateşkesin sağlanamaması halinde en kötü senaryonun ne olabileceği sorusunu, “Sahadaki gerçekler dışında herhangi bir senaryo hakkında konuşmak istemiyorum. Bizler tam kapsamlı bir ateşkes üzerinde çalışıyoruz ve sonunda bu da gerçekleştireceğiz.” şeklinde cevapladı.