06.13.2024

 İddia: Mehmet Şimşek 1 yıl içinde istifa edecek

Gazeteci Mustafa Balbay katıldığı sosyal medya kanalında Ekonomi ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in 1 yıl içinde görevden ayrılacağını öne sürdü.

Gazeteci Mustafa Balbay, Bakan Mehmet Şimşek’in bir yıl içinde görevden ayrılacağını iddia ederken kötü giden ekonominin sorumluluğunu yine Erdoğan’ın almayacağını dile getirdi.

Mustafa Balbay Cumhuriyet TV’ye verdiği röportajda çok ciddi iddialarda bulundu. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in kafasındaki planları uygulayamadığını belirtti.

MEHMET ŞİMŞEK 1 YIL İÇİNDE GÖREBCEL AYRILACAK

Mehmet Şimşek’in 1 yıl içinde görevden ayrılacağını ve ekonomideki olası kötü gidişatın devamında şuçlu olarak Bakan Şimşek’in gösterileceğini belirtti.

Balbay ses getiren iddiasını şu sözlerle ifade etti:

Mehmet Şimşek’in kafasındaki planı ugulayamadığını biliyorum. Mehmet Şimşek’in bir yıl içinde görevden ayrılır. Ekonomi diyelim ki istenildiği gibi olmadı ve Şimşek’in kabul etmediği bir karar geldiğinde Şimşek ayrıldığı zaman Erdoğan ‘yapamadı’ diyecek. Hacı yatmaz gibi Erdoğan hariç herkes suçlu. Ekonomide o yüzden şu anda böyle bir yol kurdu, Erdoğan’ın AKP’lilere anlatacağı bir süreç gelişiyor”