02.22.2024

İşgalci İsrail’den Gazze’ye her 10 dakikada bir hava saldırısı

Hamas’ın işgalci İsrail’e karşı başlattığı ‘Aksa Tufanı’ operasyonunun ardından işgalci İsrail ordusu, abluka altındaki Gazze’de savaşın başladığı günden bu yana 10 bin hava saldırısı düzenledi. Gazze Şeridi’ne her 10 dakikada 1,36 bombardıman gerçekleştirdi.rken bunun günde ortalama 196 bombardımana denk geldiği ortaya çıktı.

İşgalci İsrail ordu sözcülüğünden yapılan açıklamaya göre, işgalci İsrail ordusu, Gazze Şeridi içinde 10 bin noktaya hava saldırısı düzenledi. İşgalci İsrail’in Gazze soykırımında görev alan kara birliklerinin de hava kuvvetlerinin hedef belirlemesinde koordinasyon görevi üstlendiği aktarıldı. İşgalci İsrail ordusu, 24 Kasım-1 Aralık tarihlerindeki çatışmalara bir haftalık verilen “insani ara” dışında Gazze’ye aralıksız saldırı düzenledi. AA muhabirinin, İsrail ordusunun açıkladığı rakamlardan derlediği bilgilere göre, İsrail ordusu Gazze’ye saldırdığı 51 gün boyunca günde ortalama 196, her saatte 8,1 hava saldırısı düzenledi.

İsrail ordusu, 1,7 milyon insanın yerinden edildiği, en az 10 bini kadın ve çocuk 15 bin 500’den fazla insanın öldürüldüğü Gazze Şeridi’ne her 10 dakikada 1,36 bombardıman gerçekleştirdi.