02.22.2024

Kanada’da yabancılara konut satışı yasağı 2027’ye uzatıldı

Kanada hükümeti, kendi vatandaşının pahalı ev almasını önlemek için getirdiği, Yabancılara Konut Satışı Yasağı’nı 2027’ye kadar uzatma kararı aldı. Kanada Başbakan Yardımcısı Freeland yaptığı açıklamada, “Kanadalılar için konuyeezy boost 350 v2 hyperspace cheap jerseys cheap jordans lingerie super sexy air jordan 4 retro military black nike jordan sale nike jordan series 06 aguilas cibaeñas jersey wigs for sale dallas cowboys slippers mens custom hockey jerseys best human hair wigs for black females yeezy boost 350 v2 hyperspace nike jordan series 06 adidas yeezy prezzo bassotları daha uygun fiyatlı hale getirmek için mümkün olan tüm araçları kullanarak, şu anda 1 Ocak 2025’te sona erecek olan yabancı mülkiyet yasağını 1 Ocak 2027’ye kadar uzatılacak” dedi.

Kanada’da yabancılara konut satışı yasağı iki yıl daha uzatıldı. Kanada, vatandaşlarının yaşadığı ev bulma sorunu nedeniyle 1 Ocak 2025’te sona erecek olan yabancılara konut satışı yasağını 1 Ocak 2027’ye kadar uzattı.

Kanada Başbakan Yardımcısı Chrystia Freeland yaptığı açıklamada, “Kanadalılar için konutları daha uygun fiyatlı hale getirmek için mümkün olan tüm araçları kullanarak, şu anda 1 Ocak 2025’te sona erecek olan yabancı mülkiyet yasağını 1 Ocak 2027’ye kadar uzatılacak” dedi.

Kanada hükümeti, yabancılara konut satışının ülke genelindeki şehir ve kasabalardaki konut piyasalarına fiyat artmasına yönelik endişeleri artırdığını açıkladı. Geçtiğimiz ay Kanada’da konut krizi nedeniyle uluslararası öğrenci izinlerini iki yıl süreyle sınırlandırılacağı açıklanmış, bazı öğrencilere ise mezun olduktan sonra çalışma izni verilmeyeceği ifade edilmişti.
Öte yandan söz konusu yasa ilk olarak 2023 Ocak itibariyle uygulamaya konulmuştu.