06.13.2024

Kılıçdaroğlu: Kararlıyım, asla yolumuzdan dönmeyeceğiz!

Kılıçdaroğlu: Kararlıyım, hangi baskıyı uygularlarsa uygulasınlar asla yolumuzdan dönmeyeceğiz

İşçilere seslenen Kılıçdaroğlu, “Yeni bir değişime ve yeni bir dönüşüme ihtiyacımız var. Düşünmeye ihtiyacımız var. Sandığa giderken elimizi vicdanımıza koyup, bizden daha zor durumda olan aileleri düşünerek oyumuzu kullanmak zorundayız” dedi

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında 5 bin 250 işçiye yüzde 35-40 zam sağlayacak toplu iş sözleşmesi CHP Genel Başkanı Kemal Kıçıdaroğlu’nun da katıldığı törenle imzalandı.

Törende konuşan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Şu anda Türkiye’de, izlenen ekonomi politikası ile 85 milyon insan bir avuç oligarka, saray beslemesine çalışıyor. Nasıl oluyor da 85 milyon insan, bir avuç kişiye çalışıyor? Asıl üzerinde durmamız gereken noktalardan birisi o. Her biriniz vergi ödüyorsunuz. Açlık sınırının altında gelir elde ediyor, aylık alıyor; yüz binler. TÜİK’in önüne giderken, sadece işçinin hakkını savunmak için gitmedim; işçinin hakkını savunmak için, memurun hakkını savunmak için, emeklinin hakkını savunmak için, dul ve yetimin hakkını savunmak için” dedi.

Kılıçdaroğlu konuşmasına şöyle devam etti:

Bütün gerçekleri biliyoruz. Ama sorunu çözeceğiz. Kararlıyım. Ne yaparlarsa yapsınlar. Hangi baskıyı uygularlarsa uygulasınlar. Hangi tazminat davalarını açarlarsa açsınlar. Hangi şiddete başvururlarsa başvursunlar, asla hak aramak için yolumuzdan dönmeyeceğiz, asla.

Sadece isteğim; sandığa giderken elinizi vicdanınıza koyup oy kullanacaksınız. Sizin gibi milyonlar var. Yüz binler var. Ve düşündüğünüzden daha büyük bir işsizler ordusu var. Evde baba ile oğul yüz yüze bakamıyorlar. Baba işsiz, oğul işsiz. Böyle bir tabloyu asla kabul etmiyoruz. Böyle bir tabloyu asla hak etmiyoruz.

Yeni bir değişime ve yeni bir dönüşüme ihtiyacımız var. Düşünmeye ihtiyacımız var. Sandığa giderken elimizi vicdanımıza koyup, bizden daha zor durumda olan aileleri düşünerek oyumuzu kullanmak zorundayız. O çerçevede hareket etmek zorundayız.