04.22.2024

Metiner’den ‘Kral Çıplak diyen Arınç’a tepki: İsmini duymak istemiyoruz

AKP’li Mehmet Metiner, bugün katıldığı bir toplantıda iktidar partisine sert eleştiriler yönelten Bülent Arınç’a adeta isyan etti.

Eski Cumhurbaşkanlığı YİK üyesi Bülent Arınç bugün katıldığı ‘ Türk Demokrasi Vakfı; Yeniden’ adlı toplantıda eski partisi AKP hakkında “Tatlı su balığı siyasetçileri var, suya sabuna dokunmadan. Majestelerinin gazetecileri var. Havanın suyun berraklığından bahsederler. Öksürmenin, bağırmanın zamanıdır. Kral çıplak demenin vaktidir. Allah cesur olana izzet verir” sözleriyle eleştirmişti.

Eski Cumhurbaşkanlığı YİK üyesi Bülent Arınç’ın sözleri günün en çok konuşulan başlıklarından biri olmuştu. 

AKP’Lİ MEHMET METİNER, BÜLENT ARINÇ’A TEPKİ GÖSTERDİ 

AKP’li Mehmet Metiner ise adeta Eski Cumhurbaşkanlığı YİK üyesi Bülent Arınç’a tepki gösterdi. 

TV100 ekranlarında katıldığı programda konuşan Mehmet Metiner, ”Bizim gönlümüzde bir yeri kalmamıştır. Bizim gönlümüzde bir yeri kalmamıştır. İnşallah partimizden de ihraç olur gider. Bülent Arınç’ın ismini duymak istemiyoruz, yeter artık. Onu partide tutanlara da yazıklar olsun diyorum. Kim olurlarsa olsunlar” ifadelerini kullandı. 

”O AŞAĞILIK LAFLARI EDECEĞİNE GELSİN KONUŞALIM”

Eski Cumhurbaşkanlığı YİK üyesi Bülent Arınç’ın ”Majestelerinin gazetecileri var, havanın suyun berraklığından bahsederler ‘kral çıplak’ demenin vaktidir” sözlerine atıfta bulunan Eski Cumhurbaşkanlığı YİK üyesi Bülent Metiner, ”Biz kral çıplak demeyi bilecek kadar yürek sahibi insanlarız. Bülent Arınç’ın yüreği varsa o aşağılık lafları edeceğine buyursun gelsin tv100’de karşılıklı konuşalım. En az onun kadar müktesabatımız var bizim. Mücadele tarihimizde geçmişimizde. Başkalarına ayar çekmeye çalışmasın, haddini bilsin. Gerçekten hadsizlikte sınır tanımamaya başladı” açıklamalarında bulundu.