04.22.2024

‘Milletvekili olmasaydım şu anda karakolda işkence görüyor olurdum’

DEVA Partili Mustafa Yeneroğlu: “Sayısız vatandaşımıza yapılan kötülüklerin onda biri dahi bana yapılmadı. Biliyorum ki milletvekili olmasaydım şu anda karakolda işkence görüyor olurdum. Ülkemiz bu halde maalesef. Çünkü devlet gücünü hukuk dışı şahsi tasarruf alanı zannedenler yönetimde.”

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, Ankara’da bir polis şefinin hakaretine maruz kalmasıyla ilgili kendisine destek veren vatandaşlara teşekkür ederek, “Milletvekili olmasaydım şu anda karakolda işkence görüyor olurdum. Ülkemiz bu halde maalesef” dedi.

Yeneroğlu, Somalili vatandaşın kafesinin tabelasının indirilmesine engel olduğu için Ankara Emniyeti’nde görevli polis şefi tarafından tehdit edilmiş ve hakarete uğramıştı. Tartışmanın haberlerde yer almasının ardından çok sayıda vatandaş Yeneroğlu’na destek paylaşımında bulundu.

Yeneroğlu, kendisine verilen desteğe teşekkür ederek, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

“Binlerce güzel insan mesaj attı, aradı, desteğini bildirdi. Maalesef çoğuna cevap veremiyorum. Herkese müteşekkirim. Biliyoruz ki kameraların olmadığı yerde insanlıktan nasipsizler ne kötülükler yapıyor. Sakın yılmayalım! Güzel günler gelecek, vatanımızı huzura kavuşturacağız!

‘MİLLETVEKİLİ OLMASAYDIM İŞKENCE GÖRÜYOR OLURDUM’

Konu ben değilim.

Sayısız vatandaşımıza yapılan kötülüklerin onda biri dahi bana yapılmadı. Biliyorum ki milletvekili olmasaydım şu anda karakolda işkence görüyor olurdum. Ülkemiz bu halde maalesef. Çünkü devlet gücünü hukuk dışı şahsi tasarruf alanı zannedenler yönetimde.

Aşacağız bu günleri! Aşana kadar mücadele edeceğiz! Yeter ki öfke seline teslim olmayalım, haksızlığa karşı çıkarken haksızlık yapmayalım. Her zaman insan onur ve haysiyetini üstün tutalım. Zorbalara inat demokrasiye, hukukun üstünlüğüne sımsıkı sarılalım. Kazanacağız!”

Yeneroğlu’nu tehdit eden polis müdürü Serkan Makinesi, sosyal medya hesabından “İt ürür, kervan yürür” açıklamasında bulunmuştu.