06.16.2024

Peker’in iddiasında adı geçen akrabası konuştu: Ne dediyse doğrudur

Sedat Peker’in Mehmet Cengiz ile ilgili paylaşımlarında adı geçen Zafer Selman açıklamalarda bulundu. Peker’in para ile ilgili iddialarının doğru olduğunu belirten Selman, “Sedat Peker ne dediyse doğrudur. Sedat Bey bu konuyu gündeme getirmeseydi, ben de söylemeyi düşünüyordum. Gerekirse savcıya anlatırım” şeklinde konuştu.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, ‘Deli Çavuş’ isimli Twitter hesabından ‘beşli çete’ olarak bilinen şirketlerden Cengiz Holding’in sahibi Mehmet Cengiz aracılığıyla elindeki kumarhane görüntüleri pazarlık payı olarak kullanarak bir dönem cezaevinden tahliye olduğunu iddia etti. Peker paylaşımlarında, Mehmet Cengiz’den anlaşma karşılığında 5 milyon lirayı, ortak akrabası olan Zafer Salman aracılığıyla aldığını öne sürdü. Zafer Salman o iddialara yanıt verdi.

“GEREKİRSE SAVCILARLA DA PAYLAŞIRIZ”

İddiaların odağındaki Mehmet Cengiz ve Sedat Peker’in akrabası olan Zafer Salman, Cumhuriyet’ten Rabia Azra Sözcü’ye konuştu. Salman, “Ben hem Mehmet Cengiz’in hem de Sedat Peker’in akrabasıyım. Peker’in halasının oğluyum, Cengiz de annemin amcasının oğlu olur. Bu denli birbirimize yakınız. Biz bu memleket için her şeyi yapabilecek insanlarız. Sedat Peker ne dediyse doğrudur. Sedat Bey bu konuyu gündeme getirmeseydi, ben de söylemeyi düşünüyordum. Devletin bileceği bir şey varsa savcılarla da paylaşırız. Bizde söz namustur. Peker’in dedikleri bu zamana kadar hep doğru çıkmıştır” ifadelerini kullandı.

“BU KONUDA ŞİMDİ BİR ŞEY DEMEM UYGUN OLMAZ”

İddiayı resmiyete dökecek bir belge, görüntü var mı sorusuna cevap veren Zafer Salman: “Belge var ya da yok. Gerekirse savcıya anlatırım. Bu konuda şimdi bir şey demem uygun olmaz…”