06.15.2024

Polisler özel indirim yapmayan kebapçıyı bayılıncaya kadar dövdü!

İstanbul’un Şile ilçesinde kebapçılık yapan Ö.A., indirimli kebap yeme tekliflerini reddettiği polisler tarafından dövüldü. Ö.A. kendisini darp eden polis memurları hakkında gasp suçlamasında

İstanbul’un Şile ilçesinde kebapçılık yapan Ö.A. 10 Haziran’da polis memurları tarafından feci şekilde darp edildi.Polislerin uyguladığı şiddet nedeniyle baygınlık geçiren Ö.A. yerde baygın halde yatarken bile dövüldü.

İddiaya göre, Ö.A.’yı öldüresiye döven polisler, daha önce kendisinden indirimli yemek istedi. Ö.A. bu isteği reddetti. Daha sonra aynı polisler, Ö.A.’nın işletmesinin paket servisine yardımcı olan A.Ö.’nün, geçmişte sabıka kaydı olması nedeniyle sık sık üstünü aramaya başladı.

Bu aramalardan biri de, darp edilen Ö.A.’nın işletmesinin önünde oldu. Ö.A. bu duruma itiraz ederek, aramanın işletmenin önünde yapılmamasını, müşterilerine kötü göründüğünü söyledi.

BAYILTIP DÖVMEYE DEVAM ETTİLER

İndependent Türkçe’nin haberine göre, bunun üzerine polisler Ö.A.’nın da üzerini aradı. Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, aramadan kısa bir süre sonra, polislerle Ö.A. arasında itiş kakış yaşandı.

İtiş kakışın ardından önce iki polis memuru Ö.A.’yı darp etmeye başladı. Daha sonra iki polise katılan başka polisler de Ö.A.’ya vurmaya başladı. Yere düşen Ö.A., yerde de tekme ve yumruklarla darp edildi.

Polisler, bilinci kapanan Ö.A.’yı baygın yatarken de dövmeye devam etti. Sokak ortasında işkence gören Ö.A., çağrılan ambulansla hastaneye kaldırıldı. Ö.A., iki günlük tedavisinin ardından taburcu oldu.

POLİSLER HAKKINDA ŞİKAYETÇİ OLDU

Şikayetçi olan Ö.A.’nın Şile Cumhuriyet Başsavcılığı’nda ifadesi alındı.

Ö.A. ifadesinde kendisini darp eden polisler hakkında gasp suçlamasında da bulundu. Darp edildiği sırada telefonunun polisler tarafından kırıldığını ileri süren Ö.A., dükkandaki mallarına da zarar verildiğini söyledi.

Ö.A. ayrıca, polislerin kendisini uyuşturucu ticareti yaptığı iddiasıyla karaladığını, evinin ve işyerinin arandığını da ifade ederek, itibarsızlaştırılmaya çalışıldığı gerekçesiyle de şikayetçi olduğunu belirtti.

Emniyet şu ana kadar açıklamada bulunmadı.