06.16.2024

Putin’in nükleer çantasını taşıyordu, vurulmuş halde bulundu!

Moskova’da esrarengiz olay: Putin’in nükleer çantasını taşıyan albay vurulmuş halde bulundu

Rusya lideri Putin’in nükleer çantasını taşıyan albay Vadim Zimin, evinde vurulmuş halde bulundu. Zimin’in yoğun bakımda olduğu ve durumunun ağır olduğu belirtilirken olayın intihar girişimi mi yoksa saldırı mı olduğu açıklanmadı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in nükleer çantasını taşıyan albay Vadim Zimin, Moskova yakınlarındaki evinde vurulmuş halde bulundu. 53 yaşındaki Vadim Zimin’in yoğun bakımda olduğu ve durumunun ağır olduğu bildirildi.

Federal Güvenlik Servisi’ndeki emekli albay, Putin’in her zaman yanında olan, nükleer kontrolleri taşıyan evrak çantasından sorumluydu. Ayrıca eski Cumhurbaşkanı Boris Yeltsin’in yaverliğini yaptı. Güvenlik hizmetine Putin’in altında albay rolüne yükselerek devam etti ancak Putin için yerine getirdiği resmi görevi belirsiz.

The Daily Mirror’ın aktardığına göre; Zimin, Moskova bölgesindeki Krasnogorsk’taki dairesinin mutfağında başında kurşun yarası ile, kardeşi tarafından bulundu. O sırada bir doktor olan hayat arkadaşı ise Ukrayna’daki savaşta yaralananları tedavi ediyordu.

HAKKINDA RÜŞVET SORUŞTURMASI YÜRÜTÜLÜYORDU

Rus gazetesi Moskovsky Komsomolets, Zimin’in vurulmasının, gümrük servisinde üst düzey bir görev aldıktan sonra rüşvet aldığı iddiasıyla ceza soruşturmasıyla karşı karşıya olduğu sırada gerçekleştiğini yazdı. Gazeteye göre, ceza davası nedeniyle ev hapsinde tutuldu. Herhangi bir yanlış yaptığı iddiasını ise reddetti.