06.16.2024

Semra Kuytul: Ses Kayıtları Cezaevinin Dışında Başka Yerleri Rahatsız Ediyor

Semra Kuytul Hocahanım, Tv5 Ana Haber’e bağlanarak Alparslan Hoca’nın telefon görüş hakkının süresiz engellenmesine ilişkin yaşananları anlattı.

Geçtiğimiz hafta Alparslan Hocanın ailesiyle yaptığı telefon görüşmeleri skandal bir gerekçeyle süresiz olarak yasaklanmış, bu engel Türkiye gündeminde ses getirmişti. Gerekçe olarak “örgüt üyelerini yönlendirdiği” öne sürülen Alparlsan Hoca ise “Soruşturma konusu olan konuşmamda beni sevenlere talimat sayılabilecek bir cümle dahi yoktur.Ben islama davet edilmesine teşvik ettim ve bununla da şeref duyuyorum” şeklinde tarihi bir savunma daha yapmıştı.

Konuya ilişkin dün Tv5 Ana Haber’e bağlanan Semra Kuytul Hocahanım, telefon yasağına ilişkin yaptığı değerlendirmede şunları kaydetti:

“Gerekçe bizleri de töhmet altında bırakıyor. Furkan Vakfı’na gönül verenler terör örgütü üyesiymiş, Alparslan Kuytul da onlara talimat veriyormuş gibi bir algı oluşturulmak istendi. Ben cezaevi yönetiminin de bu çelişkiyi gördüğünün farkındayım. Çünkü, ne terör örgütü var ortada ne eşimin terör örgütlerine vermiş olduğu talimat var. Onlar da bunun farkındalar. Fakat ses kayıtlarının yayınlanması cezaeviyle bağımsız olarak başka bir yerleri rahatsız ediyor. Çünkü o mazlumlara destek olmaya cezaevinden de olsa devam etti. Hakkın sesi olmaya devam etti. Son 10 mayıs mahkemesinde ‘Beni susturmak istiyorlar, susmayacağım’ sözlerinden rahatsız olanlar onu susturmak için böyle bir şey yaptılar.”