07.13.2024

Semra Kuytul’dan Çarpıcı Açıklamalar: Şimdi memlekette diktatörlük yok mu?

Semra Kuytul Hocahanım, Alparslan Hoca’ya çekilen susturma operasyonlarına yönelik çok çarpıcı bir tweet dizisi paylaştı. İşte ayrıntılar;

Hocahanım, 18 aydır cezaevinde tutulan eşi Alparslan Hoca’ya yapılan susturma operasyonuna yönelik paylaşımlarda bulundu.

Alparslan Hocanın 3 hafta önce skandal bir gerekçe ile aile ile telefon görüş hakkının süresiz engellendiğini hatırlatan Hocahanım, o yasağın savcının olumlu mütalaası ile kaldırıldığını daha sonra da “ses kaydını yayımlamaması” için kendisine ricada bulunulduğu yazdı.

Bir önceki görüş haftasında cezaevi yetkilisi tarafından sunulan ricayı kabul etmemesinden sonra ses kayıtlarının tekrar engellendiğini belirten Hocahanım, “Bu tweet dizisini dikkatlice okuyanlar, kanunsuzluklara, keyfi uygulamalara, SUSTURMA OPERASYONLARINA ve TÜRKİYE’DE DİKTATÖRLÜK GERÇEĞİNE dair; net, basit, açık bir misal görebilirler.” dedi.

Skandal hukuksuzluk serisini paylaşan Hocahanım, “Şimdi memlekette diktatörlük yok mu?” Diyerek yapılan tüm zulümlere tepki gösterdi.

“Rica yöntemli susturma projesi”

Cezaevi idaresinden bir yetkilinin kendi ricasıymış gibi lanse ederek ” şahsım adına rica ediyorum ses kayıtlarını yayınlamayın” sözlerini “ben de inandım(!) İfadeleriyle açıklayan Hocahanım,
“Hukuken yasak olmadığı için yasaklanamayan (!) ses kaydı paylaşımına çare ararken akıllarına son çare rica yöntemi geldi sanırım ki bu hafta görüş için cezaevine gittiğimde yetkili birisi benimle görüşerek, eşimin arayacağını bildirdi ve ‘RİCA ETSEM YAYINLAMASANIZ OLUR MU? dedi.” cümleleriyle paylaştı.

Kısa sürede çok hızlı etkileşim alan tweet serisine ise yüzlerce tepki içerikli yorumlar yapıldı. Binlerce sosyal medya kullanıcısı, “bu kadarı da pes” diyerek ülkenin içler acısı haline yönelik paylaşımlarda bulundu.

Semra Kuytul’un paylaşımları şu şekilde;

-Kıymetli kardeşlerim ve dostlarım! Şimdi sizlere Türkiye’de bir insanı susturmak için başvurulan envai yollardan bir yenisini daha açıklayacağım.. Rica (!) yöntemi! ‘Susar mısın’ diye rica (!) edilerek, SUSTURMA!!!

-Bilmeyenler için önce olayı özetleyeyim. Eşim Alparslan Kuytul ile haftalık telefon görüşmelerinde aldığım ses kayıtlarını sizlerle paylaşıyorduk. Önce cezaevinde kendisinden bu kayıtlarla ilgili savunma istendi, sonra onunla alakası olmadığı anlaşıldı (!) ve soruşturma kapandı.

-Ardından; gerçekten ama gerçekten saçma sapan bir gerekçe ile birden bire, küt diye, hiç bir hukuk prosedürü uygulanmadan telefon görüşmeleri süresiz olarak kısıtlandı. Tabi itiraz ettik ve itirazımız savcının bile olumlu mütalaası ile kabul edildi. İŞTE BELGESİ

Resim
Resim

-Ve bu hafta arama gününde arayacağı kendisine de avukatımıza da cezaevine de tebliğ edildi. Ama bir sorun vardı ki yasak olmadığı için gerekçede geçemeyen ses kayıtlarının paylaşılması yani ALPARSLAN HOCANIN SUSMAMASI!!! Buna çare bulunursa arayacak, bulunmazsa (!) arayamayacak!

-Hukuken yasak olmadığı için yasaklanamayan (!) ses kaydı paylaşımına çare ararken akıllarına son çare rica yöntemi geldi sanırım ki bu hafta görüş için cezaevine gittiğimde yetkili birisi benimle görüşerek, eşimin arayacağını bildirdi ve ‘RİCA ETSEM YAYINLAMASANIZ OLUR MU? dedi.

-‘Kişisel ricam'(!)diye de ekledi. Ben de inandım (!) (Konuştuğum kişinin şahsını olayın dışında tutmak istiyorum.Baskılardan yılmış, usanmış millet!) Bende cevaben ve kibarca, bunun yasal hakkımız olduğunu ve vazgeçmeyeceğimi söyledim. Sonra ne olduysa (!) olayın boyutu değişti

-Yani SUSAR MISINIZ diye rica(!)ettiler, baskıyla söyledik anlamadınız bir de kibarca söyleyelim dediler. Bizde ne anlayışsız mışız ki SUSMAMIZ GEREKTİĞİNİ bir türlü anlayamıyoruz. Kabul etmeyince de yine hakkı gasbettiler. İşte HakkınGaspı

-Demek ki neymiş? Alparslan Hoca suçsuzmuş, tertemizmiş ama! Aması var tabi (!) tek suçu varmış; KONUŞMAK! O da artık memlekette meşhur suçlar arasındaymış! Kanunda yeri olmayan ama yerli ve milli olarak uygulanan çok tehlikeli suçlardan biri! Şimdi memlekette diktatörlük yok mu?

-Bu twt dizisini dikkatlice okuyanlar, kanunsuzluklara, keyfi uygulamalara, SUSTURMA OPERASYONLARINA ve TÜRKİYE’DE DİKTATÖRLÜK GERÇEĞİNE dair; net, basit, açık bir misal görebilirler. Daha görünmeyen, gösterilemeyen neler neler var tabii… Her şey bir bir ortaya çıkacak elbet!

-İşte HakkınGasbı İşte HukukunKatli İşte Keyfiliğinİspatı İşte Üstünlerin(!) Hukuku İşte TürkiyeGerçeği İşte AKP İktidarı ALLAH VAR diyorum artık başka da bir şey demiyorum!!! #Unutturmayacağız Alparslan Kuytul Hocaefendi

-Memleketimiz bu hale geldiği için çok üzgünüm. Tüm mazlumlar için çok öfkeliyim Bebeklerin ahının tutacağı günleri bekliyorum Dileğim, keyfi zulümlerin hesabının sorulacağı günler uzak olmasın! Namusu namussuzlara teslim edilen kadınların, çalınan hayatların hesabını Allah sorar

-Bu arada ben #Salı günkü ‘rica’ görüşmesinden ve benim ses kayıtlarını yayınlamaya devam edeceğimizi söylememden sonra ‘telefon görüşünün yeniden bir kez daha kısıtlandığını’ bugün Ali Alagöz’ün eşini arayarak söylemesiyle yani bir saat kadar önce öğrendim. İşte HakkınGasbı