04.13.2024

Semra Kuytul’la Röportaj: Eşimden haber alamıyoruz

4 Mayıs günü sahur vakti gözaltına alınan Alparslan Hoca’nın mahkemeye çıkarılacağının öğrenmesinin ardından Furkan Haber’e konuşan Semra Kuytul Hocahanım “Eşimden haber alamıyorum” dedi.

Semra Kuytul Hocahanımın konuşması şu şekilde:

Karanlık güçler yine devrede

Alparslan Hoca’mın hakkında yine karanlık güçlerin elleri devrede diye düşünüyorum. Camide ibadet eden adama bu yapılamaz.

Burası cezaevi değil

3 gündür burda beklediği halde ailesi ile bir defa bile görüştürmediler. Burası F tipi değil, burası tecrit uygulama yeri değil. Hocaefendi içerde tecritte tek başına tutuluyor.  Ne avukatlar ne de biz kendisi ile görüşemiyoruz.  Saatlerdir Emniyet binasında olan avukatların dahi görüşmesine müsade edilmiyor. bulunduğu katta tek başına olduğunu duyduk sadece.

Alparslan Hocam terörist değil, biz terörist değiliz.

Terörden aklanmış, beraat almış insana terörist muamelesi yapılarak ailesi ile görüştürülmüyor. Nezarette olan bir insanla birinci derece yakını görüşemez mi? İhtiyacını soramaz mı? Alparslan Hocam terörist değil, biz terörist değiliz. bizi burada bekletmekten zevk alıyorlar. yetkililer de insandır. lütfen artık bir insanlık göstersinler.

Adana Emniyeti bu süreci berbat bir şekilde yönetti

Sürecin başından beri bir sürü sıkıntılar, usulsüzlükler yaşandı. Bunları bir tarafa bıraksak bile sabahtan beri ne avukatların ne de ailesinin Alparslan Hoca ile görüşmesine müsaade edilmiyor. Kendisinin hayatından endişeleniyoruz.