02.22.2024

Siyonist İsrail Aksa Üniversitesi’ni bombaladı

Gazze’de yaşanan gerginlik ve şiddet olayları devam ediyor. Siyonist İsrail ordusunun Gazze kentinde bulunan Aksa Üniversitesi’ne yönelik düzenlediği saldırılarda, üniversite binalarının yıkıldığı ve yerleşkeye sığınan vatandaşlara ateş açıldığı belirtildi.

Siyonist İsrail ordusunun Gazze kentinde bulunan Aksa Üniversitesi’ne yönelik düzenlediği saldırılarla ilgili endişe verici gelişmeler yaşanıyor. İşgalci İsrail güçleri, işgal altındaki Gazze’nin batı kesimine girerek Aksa Üniversitesi’ne ait iki binayı bombalayarak yerle bir etti. Surlarını askeri iş makineleriyle yıkarak yerleşkeye giren siyonist İsrail güçleri, buraya sığınan vatandaşlara ateş açtı ve göz yaşartıcı gazla saldırdı.

Olay yerinde yaşanan şiddetli saldırılara rağmen, henüz can kaybı veya yaralanma bilgisi paylaşılmadı. Ancak, bölgedeki görgü tanıkları, İsrail’in Han Yunus kentindeki Aksa Üniversitesi binasının çevresine yönelik topçu atışlarını sürdürdüğünü ve buna bağlı olarak binalarda ciddi hasarların meydana geldiğini belirtiyorlar.

Gazze’deki Aksa Üniversitesi’ne yapılan saldırılar, bölgedeki tansiyonu yükseltirken, uluslararası toplumdan da tepki çekiyor. İsrail’in sivil hedeflere yönelik saldırıları, uluslararası hukuka aykırı olarak değerlendiriliyor ve sivillerin korunması gerekliliği vurgulanıyor.

Saldırıların durdurulması ve bölgedeki tansiyonun düşürülmesi için uluslararası toplumun daha fazla çaba sarf etmesi bekleniyor. İsrail’in sivil hedeflere yönelik saldırılarının sonlandırılması ve barışçıl çözümlerin aranması, bölgede istikrarın sağlanması için önemli adımlar olarak görülüyor.